вторник, 5 март 2024
Време

Конечно дожд и посвежо време

Времето во Македонија претпладне ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, попладне променливо облачно и свежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен долж Повардарието.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје во утринските часови со врнежи од дожд, преку денот променливо облачно и ветровито. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

џ

Утре времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, наместа пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Во Скопје облачно со врнежи од дожд и со слаб ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 8 до 16 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ