петок, 19 април 2024

Концерт на Пламенка Трајковска -гудачко трио на „Кривопаланечко културно лето“

Објавено на

часот

Сподели

По дводневна пауза, „Кривопаланечко културно лето” продолжува на 18 јули, со проекција на концерт, по што следуваат џез концерт на 19 јули, рок настап на 20 јули, како и фолклорни концерти, проекции и литературни манифестации.

Во август ќе се одржат два големи меѓународни фестивали Интернационален фолклорен фестивал „Св.Јоаким Осоговски” и десетто, јубилејно издание на „Џојфест“, на кој се најавени настапи на врвни музички имиња од Балканот и државата

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ