вторник, 23 април 2024

Комшике убава: Викторија Ристевска

Објавено на

часот

Сподели

Оваа 20-годишна битолчанка, која живее во Скопје, студира моден дизајн на факултетот ФОН и веројатно набргу ќе ги облекува манекенките. Сега пак е од другата страна на модниот свет, пред објективот и на сцената.

И како што вели поговорката „зад секој добар коњ се крева прашина“, Вики крена прашина на изборот на Мис универзум. Енергична и амбициозна, Викторија е исправена пред новите предизвици, горда со сето она со што ја надарила мајката природа. Препознатлива е по светлите очи, ама и по високите „штикли“ со црни чорапи.

Уживајте во фотографиите на нашата убава комшика.

[imagebrowser id=168]

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ