среда, 29 мај 2024

Кочанчанец кривично ќе одговара, им се заканувал на полицајци преку социјалните мрежи

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.Р.(37) од село Облешево, кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела загрозување на сигурноста, соопшти МВР.

Објавено на

часот

Сподели

„Во периодот од 24 до 28 февруари, преку социјална мрежа, пријавениот во повеќе наврати испратил пораки со заканувачки содржини кон тројца полициски службеници“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ