среда, 29 мај 2024

Клубовите во Премиерлигата ќе гласаат за укинување на ВАР

На иницијатива на Вулверхемптон, во Премиерлигата клубовите ќе гласаат за укинување на ВАР.

Објавено на

часот

Сподели

Гласањето ќе се одржи на 6. јуни, а ако предлогот биде усвоен, наредната сезона ќе нема ВАР технологија во Премиерлигата.

За предлогот на Вулвс да биде усвоен, треба да гласаат 14 од 20 клубови во Премиерлигата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ