среда, 21 февруари 2024

Клинт Иствуд на 93 години режира филм

Објавено на

часот

Сподели

Новиот проект на легендарниот актер и режисер е правен трилер чиј заговор следи поротник во судење за убиство кој сфаќа дека можеби ја предизвикал смртта на жртвата и мора да се соочи со дилемата дали треба да ја манипулира поротата за да се спаси или да ја открие вистината и да се предаде.

Тоа ќе биде првиот филм на повеќекратниот оскаровец по „Cry Macho“ од 2021 година.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ