четврток, 20 јуни 2024

Кирјос го откажа учеството на Вимблдон: Тажен сум, но имам болки

Објавено на

часот

Сподели

Кирјос вели дека направил се за да се опорави навреме, но последните тестови покажале дека сепак нема да може да игра.

„Тежен сум што ќе се повлечам од Вимблдон. При враќањето на теренот почувствував болка во зглобот. Се обидов да направам сè за да бидам подготвен да играм и многу сум разочаран што немав повеќе време пред Вимблдон, но ќе се вратам, како и секогаш, уште подобар“, изјави Австралиецот.

Овогодинешното издание на Вимблдон започнува денеска.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ