среда, 29 мај 2024

Кичевската полиција фати крадец баран со потерница

Во Кичево вчера во 12.30 часот полициски службеници од ОВР Кичево го привеле П.Ј.(43) од Кичево, кој бил баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна од 15 месеци за сторени повеќе кривични дела кражба и тешка кражба.

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР денеска соопштија дека П.Ј. е предаден за издржување на затворската казна во Казнено поправната установа Затвор Идризово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ