петок, 19 април 2024

Кејт, принцезата од Велс, вели дека има канцер и дека е на хемотерапија

Кејт, принцезата од Велс, денеска рече дека има канцер и дека е на хемотерапија.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Видеообјавата доаѓа по неколкунеделни шпекулации што се шират на социјалните мрежи за нејзината локација и здравствената состојба откако беше хоспитализирана во јануари поради неодредена операција на абдоменот, пренесе АП.

Кејт (42) не беше видена јавно од Божиќ додека оваа недела не се појави видео на кое таа со нејзиниот сопруг, престолонаследникот принцот Вилијам, оди од продавница во близина на нивниот дом во Виндзор.

Кенсингтонската палата тогаш даде малку детали за состојбата на Кејт, освен тоа што рече дека не е поврзана со канцер, дека операцијата била успешна и закрепнувањето ќе ја спречи принцезата да ги врши јавните обврски до април.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ