сабота, 2 март 2024

Кејн му донесе нова победа на Баерн Минхен (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Новото коло во Бундеслигата вечерва го отворија Келн и Баерн Минхен, Баварците со цел плен си одат дома.

Хари Кејн игра неверојатна деби сезона во Баерн Минхен, Англичанецот потврдува дека вреди за сите пари вложени во него.

Денеска погоди во 20. минута и донесе победа од 1-0.

Тој е прв на листата на стрелци во Бундеслигата со дури 18 голови, има и пет асистенции.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ