вторник, 28 мај 2024

Казни за 229 непрописно паркирани возила во Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со сообраќајната полиција Скопје минатата недела санкционирале 229 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот.

Објавено на

часот

Сподели

„Во периодот од 15 до 21 април, со помош на специјалните возила пајак на ЈП ПОЦ отстранети се 123 непрописно паркирани возила, а со поставување на механичко средство блокатор санкционирани се 106 возила кои биле затекнати на резидентни паркиралишта, а не биле корисници-резиденти на секторот во којшто биле паркирани, информираат денеска од ЈП Паркинзи на Општина Центар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ