четврток, 18 април 2024

Казни за 167 возачи во Скопје

Во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на Град Скопје изречени се вкупно 167 мерки, соопштија денеска од МВР.

Објавено на

часот

Сподели

За возење повеќе од дозволената брзина изречени се шест санкции, 23 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, седум мерки за користење на мобилен телефон при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ