понеделник, 17 јуни 2024

Казни за 147 возачи во Скопје

На територија на Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден санкционирани се 147 возачи кои не ги почитувале сообраќајните правила.

Објавено на

часот

Сподели

Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека 19 санкции се изречени за возење без возачка дозвола, девет за користење мобилен елефон при возење, како и пет мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл. Изречени се и шест мерки за некористење сигурносен појас, пет санкции за непрописно престројување при возење.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ