понеделник, 24 јуни 2024

Казни за 124 возачи во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, 14 санкции се за возење повеќе од дозволената брзина, 11 санкции за возење без возачка дозвола, две мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.  

Изречени се две мерки за користење мобилен телефон при возење, три санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, три санкции за некористење сигурносен појас, три мерки за непрописно престројување на возила, девет санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила..

„Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, се наведува во соопштението од МВР. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ