среда, 12 јуни 2024

Казнети 522 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Објавено на

часот

Сподели

Од нив, 41 возилo се движелo со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, како што денеска соопштија од МВР, 227 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 295 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопштуваат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ