петок, 19 април 2024

Казнети 283 возачи кои возеле повеќе од дозволеното

Објавено на

часот

Сподели

Од нив, 15 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Од МВР денеска информираа дека притоа, 143 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 140 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ