среда, 29 мај 2024
Парламентарни избори 2024

Касами до Ахмети: Те чека технички нокаут

Али Ахмети е фатен од синдромот на Мендух Тачи кој само се заканува и со заканувачки и навредливи зборови го плаши албанскиот народ, но на 8 мај ќе го добие одговорот и конечно ќе добие технички нокаут од албанските гласачи кои ги осиромашува и раселува 20 години, изјави Билал Касами, претседателот на Беса во интервју за Еуроњуз Албанија. Тој ја коментираше изјавата на Ахмети дека „треба да го фрли белиот пешкир на рингот зашто на 8 мај ќе доживеел нокаут“.

Објавено на

часот

Сподели

Касами е носител на листата во шестата изборна зона на коалицијата Вреди.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ