четврток, 22 февруари 2024

Кардиф сака да го позајми Барди

Кардиф е заинтересиран да го ангажира Енис Барди на позајмица до крајот на сезоната.

Објавено на

часот

Сподели

Врската меѓу Кардиф и Трабзонспор е турскиот тренер кој го води членот на Чемпионшип, тоа е Ерол Булут кој наводно сака да го види Барди во својот тим.

Кардиф го сака Барди на позајмица до крајот на сезоната. Нивните амбиции се да се вмешаат во борбата за пласман во Премиерлигата, но засега се на деветтото место на табелата.

Трабзонспор исто така размислува за позајмица или продажба на Барди, тој не е во плановите за стартниот тим, па се шпекулира дека заедно со уште неколку фудбалери ќе си замине во јануари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ