вторник, 25 јуни 2024

Капитенот на Манчестер јунајтед го испофали Ристовски: Феномен! (ФОТО)

Македонскиот фудбалер, Стефан Ристовски ја прославуваше титулата со Динамо Загреб, а доби јавни пофалби од неговиот поранешен соиграч Бруно Фернандеш.

Објавено на

часот

Сподели

Капитенот на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш и нашиот Стефан Ристовски не само што беа соиграчи во Спортинг Лисабон, туку станаа и добри пријатели, па честа е меѓусебната преписка меѓу нив на социјалните мрежи.

Овојпат, Бруно Фернандеш сподели објава на Стефан Ристовски на инстаграм и напиша за Македонецот: Феномен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ