четврток, 30 мај 2024

Камник утре без вода од 9 часот

Без вода утре од 9 часот ќе бодат дел од жителите на населбата Камник, ресторанот и стрелиштето.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-100 милиметри на улица Љубиша Самарџиќ (поранешна Камник).

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ