сабота, 25 мај 2024

Камионите се пренасочуваат од Блаце, проблем со царинскиот терминал

Вечерва во 18:30 часот полицијата го пренасочува товарниот сообраќај кон граничниот премин Долно Блаце заради проблем со терминалот на македонската царина на ГП Блаце, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Објавено на

часот

Сподели

Товарниот сообраќај ќе биде пренасочуван сѐ додекa не се надминe проблемот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ