четврток, 29 февруари 2024

Kaj млад липковчанец полицијата најде бомба и пиштол

Кај 21-годишен жител на Липково полицијата пронајде рачна бомба и пиштол.

Објавено на

часот

Сподели

„Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија и оружје при СВР Куманово денеска го лишиле од слобода Ф.К. (21) од село Лојане, липковско.

Како што информира МВР, при претрес во домот на неговиот брат М.К. во Лојане, извршен по судска наредба, Ф.К. бил затекнат таму и биле пронајдени рачна бомба и пиштол.

Ф.К. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава“, се ели во полициското соопштение.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ