петок, 21 јуни 2024

Кај државјани на Грција и Австрија пронајдена дрога

Објавено на

часот

Сподели

При преглед во патничко возило „мерцедес“ со австриски национални ознаки, кое го управувал Н.К., а сопатник бил Х.Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, епрувети со кафеава течност и други предмети.
Лицата биле предадени на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово за понатамошна постапка.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ