петок, 1 март 2024

Кај 41-годишен маж најден хероин

Вчера околу 23.35 часот во гостиварска Долна Бањица, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, го лишиле од слобода 41-годишниот О.Б. од ова село затоа што кај него бил пронајден и одземен хероин.

Објавено на

часот

Сподели

Тој е задржан во полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ