недела, 14 април 2024
Серија А

Јувентус загуби два бода во Џенова (ВИДЕО)

Јувентус не успеа да победи на гостувањето кај Џенова, клубот од Торино одигра само 1-1.
 

Објавено на

часот

Сподели

Во досегашниот дел од сезоната во Серија А, Јувентус се промовира во главен конкурент на Интер за освојување на Скудетото, па секој загубен бод во таа трка може да биде значаен. Старата Дама денеска загуби два.

Јувентус поведе со гол на Киеза во 28. минута, но по само три минути игра во вториот дел Гудмундсон изедначи на 1-1.

Тимот на Алегри имаше доволно време да ја врати предноста, но не успеа.

Интер во недела му гостува на Лацио, со триумф ќе се одлепи на четири бода од Јувентус.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ