четврток, 23 мај 2024

Јувентус со еден гол ја победи Фиорентина (ВИДЕО)

Јувентус одигра бледа партија, особено во второто полувреме, но ја оствари целта, со гол на Гати ја совлада Фиорентина со 1-0.

Објавено на

часот

Сподели

Клучниот момент се случи во 21. минута кога Гати постигна гол за водство на Јувентус од 1-0, тоа беше и единствениот погодок на мечот.

Десет минути подоцна гол даде и Влаховиќ, но му беше поништен поради офсајд.

По стекнатото водство, а особено во второто полувреме Јувентус се повлече, Фиорентина напаѓаше за да изедначи, но тимот на Алегри успеа да се одбрани и да ги освои трите бода.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ