понеделник, 15 април 2024

Јувентус сака да го искористи незадоволството во соблекувалната на Баерн, мерка тројца фудбалери

„Старата дама“ сака да се зaсили од редовите на Баерн Минхен, раководствотo на Јувентус ги мерка Леон Горецка, Лерој Сане и Нусаир Мазрауи.

Објавено на

часот

Сподели

„Старата дама“ сака да се зaсили од редовите на Баерн Минхен, раководствотo на Јувентус ги мерка Леон Горецка, Лерој Сане и Нусаир Мазрауи.

Баерн Минхен има многу проблеми оваа сезона, голем дел од фудбалерите се незадоволни, а Томас Тухел реши летоска да се повлече од тренерското столче и да не го одработи во целост договорот.

Според пишувањата на Кориере дело Спорт, Јувентус сака да го искористи хаосот во соблекувалната на „Алианц арена“ и да ги засили своите редови.

Весникот вели дека особено се интересни три имиња, односно Леон Горецка, Лерој Сане и Нусаир Мазрауи.

Се шпекулира дека спортскиот директор, Кристијан Џинтоли веќе бил во Минхен, каде се сретнал со колегите од Баерн, и разговарале за можни трансфери.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ