четврток, 22 февруари 2024
Серија А

Јувентус конечно победи на меч во Серија А (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Тимот на Алегри освои три големи бода во битката за местата кои водат во Лигата на шампионите.

Натпреварот не почна најдобро за Јуве, Кисеј во третата минута даде гол, но за среќа на фаворитот погодокот беше поништен поради офсајд.

Во 15. минута Паредес донесе водство на Јуве од 1-0, а Кисеј во 36. минута од пенал го изедначи резултатот на 1-1.

Пет минути подоцна Влаховиќ постигна убав гол и ги постигна конечните 2-1.

Важен триумф оствари и Аталанта која со 3-2 беше подобра од Специја.

Најмногу погодоци имаше на мечот меѓу Салрнитана и Фиорентина кој заврши нерешено 3-3.

Сампдорија загуби на свој терен со 2-0 од Торино.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ