понеделник, 17 јуни 2024

ЈСП во понеделник по неделен возен ред

Поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, во понеделник, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред, ќе работат две билетарници, а Жичарницата ќе функционира вообичаено, соопштува ЈСП Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Дежурни од осум до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар – на излез и билетарницата во Ѓорче Петров. Жичарницата ќе работи од 10 до 18 часот, притоа 17 – 17:30 часот ќе биде последно возење од долу нагоре, односно во 17:45 часот е последно возење од горе надолу, се појаснува во соопштението

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ