понеделник, 20 мај 2024

ЈСП денеска ќе вози по неделен возен ред

Јавниот превоз во Скопје денека ќе функционира по неделен возен ред, а жичницата нема да работи, соопштија денеска од Одделението за односи со јавност во ЈСП Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во Ѓорче Петров.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ