петок, 19 април 2024

Јорданчо Давитков е нов тренер на Гостивар

Кошаркарскиот клуб Гостивар објави дека го именува Јорданчо Давитков за нов тренер, тој доаѓа на местото од Никола Димитриевски.
 

Објавено на

часот

Сподели

Поранешниот селектор на Македонија и еден од најдобрите наши тренери, Јорданчо Давитков е нов тренер на Гостивар.

Гостивар е во лоша форма, нареди три порази по ред, по што клубот се реши за тренерска промена. Целта на Давитков е да го врати тимот при врвот во македонската кошарка.

Ова е емотивно враќање на Давитков во Гостивар, токму во овој град тој ја почна тренерската кариера, во тимот на Никол Ферт.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ