среда, 19 јуни 2024
По вчерашниот пораз од Вардар

Јонуз поднесе оставка од тренерската позиција во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Скопје беше фаворит против Вардар, но синоќа во Кавадарци приказната беше сосема поинаква. Вардарци го надиграа и убедливо со 3-0 го совладаа Скопје.

По поразот од Вардар, тренерот Мирсад Јонус си поднесе оставка од кормилото на Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ