петок, 1 март 2024
НБА

Јокиќ испиша историја, но Денвер загуби од Феникс (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Јокиќ имаше 30 поени, 17 скокови и 17 асистенции, тој стана првиот играч во историјата на НБА кој имал 25+ поени, 15+ скокови и 15+ асистенции на еден плејоф натпревар.

Но и Феникс во своите редови имаше кошаркари кои одиграа брилијантно. Букер постигна 47 поени, Дурент реализираше 39.

Бостон го врати брејкот откако со 114-102 победи на гостувањето кај Филаделфија. Тејтум со 27 поени и 10 скокови беше најдобар во составот на Селтикс. За Филаделфија Ембид постигна 30 поени, имаше и 13 скокови.

Резултати: Филаделфија – Бостон 102-114 (1-2), Феникс – Денвер 121-114 (1-2)

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ