петок, 1 март 2024

Јокиќ игра одлично, но Денвер реди порази (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Јокиќ постигна 38 поени, имаше дури 19 скокови и осум асистенции, но неговата маестрална партија беше залудна, Хјустон убедливо го доби мечот.

Во составот на ракетите најдобар беше Грин со 25 поени, Сенгул постигна 21 поен, имаше и 15 асистенции.

Изедначени беа само воведните минути, при крајот на првата четвртина Хјустон дојде до двоцифрена предност која ја држеше во текот на целиот меч.

Денвер на последните седум натпревари има дури пет порази.

Резултати:

Орландо – Бостон 113-96

Мемфис – Феникс 89-110

Њујорк – Мајами 100-98

Торонто – Чикаго 121-108

Хјустон – Денвер 105-86

Индијана – Детроит 136-113

Милвоки – Вашингтон 131-128

Минесота – Сакраменто 111-124

Голден стејт – Сан Антонио 118-112

ЛА Клиперс – Њу Орлеанс 106-116

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ