недела, 26 мај 2024
Јавно обвинителство Велес

Татко ги терал децата да питачат, а со парите се коцкал во казино

Основното јавно обвинителство Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Извор во Општина Чашка за две кривични дела запуштање и малтретирање на дете од член 201 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот суд во Велес достави предлог за определување мерка притвор за осомниченото лице, бидејќи постои опасност да избега, да го повторува кривичното дело или да влијае врз оштетените деца“, соопшти ЈО на Велес.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ