петок, 1 март 2024

Јапонскиот амбасадор свири албанска песна во чест на Османи (ВИДЕО)

Јапонскиот амбасадор Оцука Казуја му приреди несекојдневна чест на министерот Бујар Османи со своја изведба на позната албанска песна.

Објавено на

часот

Сподели

Песната амбасадорот ја изведе на гитара со читање од ноти. Секако, тој не го заборави македонското државно знаме крај јапонското, а Османи се заблагодари за континуираната финансиска помош за развој на Македонија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ