недела, 14 април 2024
Ла Лига

Јамал со фантастичен погодок донесе победа, Барса се доближи на пет бода до Реал (ВИДЕО)

Барселона со 1-0 ја совлада Мајорка, младиот Ламине Јамал со фантастичен гол донесе три бода и ги приближи „каталонците“ на -5 до лидерот Реал Мадрид.

Објавено на

часот

Сподели

Избраниците на Чави шутнаа 20 пати против Мајорка, но славеа само со минимални 1-0.

Откако Гундоган промаши пенал во првото полувреме, Ламине Јамал се прослави и во 73. минута фантастично погоди во аголот од работ на шеснаесетникот за 1-0.

Со оваа победа, Барселона се искачи на втората позиција на табелата и се доближи на пет бода до Реал Мадрид.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ