недела, 23 јуни 2024

Ја тепал поранешната малолетна девојка среде плоштад во Гостивар

Објавено на

часот

Сподели

„!Малолетничка од Гостивар вчеравечер во 22 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 21 часот и 30 минути на градскиот плоштад во Гостивар Џ.Н., со кого претходно била во љубовна врска, физички ја нападнал“, велат од МВР.

Во вториот случај, триесет и едногодишна жителка на гостиварско село вчера во 13 часот во СВР Тетово пријавила дека Е.М.(48) од друго гостиварско село, со кого била во љубовна врска, на трети овој месец на локален пат кон селото физички ја нападнал.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случаите. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ