четврток, 20 јуни 2024

Ја силувал поранешната сопруга и објавил голи фотографии

Отсекот за компјутерски криминал и Отсекот за општ криминал при СВР Куманово поднесоа две кривични пријави против Л.А.(25) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела злоупотреба на лични податоци и полов напад и силување.

Објавено на

часот

Сподели

Тој креирал профил на социјални мрежи под лажно име и објавувал експлицитни содржини од неговата поранешна сопруга.

При преземањето мерки и извршената анализа на случајот било откриено дека тој извршил и обљуба врз неговата поранешна сопруга, по што бил пронајден и лишен од слобода.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ