среда, 29 мај 2024

Ја натепал поранешната партнерка и ѝ го украл накитот

Денеска во 09.20 часот на подрачјето на Драчево, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Б.(31) од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Тој се сомничи дека на вчера околу 22.00 часот на подрачјето на Шуто Оризари физички ја нападнал неговата поранешна 37-годишна партнерка и ѝ го одзел накитот. Одземеното било пронајдено, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ