сабота, 20 април 2024

Ја каснало куче, па бегајќи паднала и тешко се повредила

Жена е тешко повредена откако бегајќи од куче кое ја каснало паднала и се повредила.

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во 21.05 часот во СВР Тетово, 51-годишната Н.Љ. од Тетово пријавила дека на улица Јордан Златановски во Тетово била касната од куче скитник. Притоа, бегајќи, паднала и се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Тетово, соопштија од полицијата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ