четврток, 29 февруари 2024
Тетово

Ја истепале две жени и ѝ го украле златото

Триесет и шестгодишната Х. З. од Тетово, вчеравечер, во 21 часот, во СВР Тетово пријавила дека еден час пред тоа на улицата Илинденска во Тетово била физички нападната од две женски лица, кои притоа ѝ го одзеле и златниот накит што го имала на себе, соопшти СВР Тетово.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ