петок, 23 февруари 2024

Извршена е ждрепката за Копа Америка, Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето

Направена е ждрепката за новото издание од Копа Америка кое ќе се одржи по завршувањето на сезоната.
 

Објавено на

часот

Сподели

Потенцијалните комбинации за нокаут фазата велат дека Бразил и Аргентина можат да се сретнат само во финалето.

Аргентина е во групата А заедно со Перу, Чиле и некој од Канада или Тринидад и Тобаго.

Бразил е во Д со Колумбија, Парагвај и некој од Хондурас или Костарика.

s

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ