вторник, 5 март 2024

Извесно е дека Владата со Груби ќе увезува работници од Азија, реагира Левица

Објавено на

часот

Сподели

Левица потсетува дека заради овие скандалозни измени нејзините пратеници поднесоа 1.111 амандмани, по што вчерашната седница на Комисија за труд беше одложена.

Денеска продолжи седницата на Комисијата која е блокирана токму поради филибастерингот на Левица.

Повеќе од јасно е дека сите отстапки и законски измени кои што оваа ненародна Влада ги прави за потребите на Бехтел и Енка не се за доброто на државата, народот и националните интереси, туку за сопствен бенефит и затоа Левица со сите сили ќе ги спречи овие закони“, се вели во соопштението на Левица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ