понеделник, 17 јуни 2024

Изречени 166 казни за пешаци

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, за време на контролата регистрирани се и 111 останати прекршоци.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, а МВР апелира пешаците да го минуваат коловозот на обележан пешачки премин затоа што непочитувањето на сообраќајните правила ќе биде санкционирано.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ