петок, 19 април 2024

Израелската војска тврди: Убиен шефот на разузнавањето на Хамас (ВИДЕО)

Израелските одбранбени сили (ИДФ) тврдат дека шефот на разузнавањето на Хамас е убиен во нов ракетен напад врз Газа.

Објавено на

часот

Сподели

ИДФ на социјалните мрежи објави дека генералниот шеф на разузнавањето на Хамас е убиен во воздушен напад.

Тие во прилог објавија видео на кое се гледа наводниот напад.

Воздушниот напад е извршен во Кан Јунис, во Појасот Газа, додаваат тие.

Би-би-си, кој ја објави оваа вест, наведува дека не може самостојно да ја потврди.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ