вторник, 5 март 2024

Израелската армија собори проектил лансиран од Либан

Објавено на

часот

Сподели

Жителите на северен Израел пријавиле дека слушнале силни експлозии, пренесува Тајмс оф Израел.

Беспилотното летало не било оштетено и „продолжило со својата мисија“, се вели во соопштението на израелските одбранбени сили утринава.

Се додава дека проектилот не навлегол во израелскиот воздушен простор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ