четврток, 29 февруари 2024

Израел гаѓаше цели на Хезболах во Либан (ВИДЕО)

Израелската војска објави дека во текот на ноќта извршила серија воздушни напади врз локации на Хезболах во Либан.

Фото: принтскрин

Објавено на

часот

Сподели

Целите погодени од воените авиони вклучуваат воен комплекс во градот Марвахин, ракетен фрлач и друга инфраструктура во Аита ал Шабаб, се вели во соопштението на војската што го пренесе Тајмс оф Израел.

Израелската војска соопшти дека извршила и напад со беспилотно летало врз ракетен фрлач што се користел во нападите од милитантите, а јуришниот хеликоптер го погодил подрачјето од каде што бил истрелан противтенковски проектил кон северен Израел.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ