понеделник, 15 април 2024

Измамници ѝ зеле 14.000 денари на охриѓанка, останала и без пари и без дрва

Вчера во 16,20 часот во СВР Охрид, 62-годишна жена од Охрид пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 14.000 денари.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, околу 13.30 часот во нејзниот дом дошло лицето и ѝ понудило огревни дрва, а откако се договориле таа му ги дала парите, по што лицето заминало.

До приjавувањето на настанот, лицето не ги донело дрвата и не ги вратило парите, по што таа се посомневала дека е измамена. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ