четврток, 30 мај 2024

Изготвените лични документи ќе можат да се подигаат и денеска

Од Министерството за внатрешни работи информираа дека готовите лични крти, пасоши и возачки дозоволи ќе може да се подигнат и денеска за да може граѓаните непречно да го остварат своето право на глас.

Објавено на

часот

Сподели

„Во пресрет на претстојните претседателски избори што ќе се одржат во среда на 24 април 2024 година, Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека Одделот за граѓански работи, односно сите отсеци за управни работи на оваа организациона единица при МВР на 24 април 2024 ќе работат на издавање на лични документи со работно време од 8 до 19 часот“, соопштуваат од МВР.

 

Исто така, граѓаните на Скопје, ќе можат своите лични карти да ги подигнат во полициските станици во Скопје.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ